אחת מהטכנולוגיות ש-D-Wave מספקת ללקוחותיה שצריכה לקבל יותר תשומת לב היא תיק גיוס הפתרונות ההיברידיים השונים שלה, שיקבלו מורכבות נתוני בעיה מהמשתמש כקלט ויתרגמו אותה לתכנית שיכולה לרוץ על גוף הקיוונטי שלהם. כיום, יש לחברה שלושה פותרים שונים זמינים:

  • BQM (מודלים ריבועיים בינאריים) – משתמש רק במשתנים בינאריים (0 או 1) ואינו תומך בהגדרת אילוצים לפתרון.
  • DQM (מודלים ריבועיים דיסקרטיים) – משתמש במשתנים דיסקרטיים (מספרים שלמים או סט מסוים של בחירות עבור המשתנה) ואינו תומך באילוצים.
  • CQM (מודלים קוונטיים מוגבלים) – תומך במשתנים בינאריים, דיסקרטיים ומתמשכים וגם תומך בהגדרת אילוצים לפתרון.

כל פותר עשוי להיות אופטימלי עבור סוגי בעיות מסוימים. במיוחד, משתמש סופי עשוי למצוא שימושיות בפותר ה-CQM להתמודדות עם אילוצים במציאות המעשית. אתה לא רוצה להפעיל תוכנית אופטימיזציה שמחזירה פתרון שהוא אופטימלי מבחינה מתמטית, אך לא יכול להתקיים במציאות. חלק מהפתרונות החלופיים לאופטימיזציה הזמינים עשויים לא לכלול יכולת מובנית להגדיר אילוצים. נכון, יש דרכים לעבוד סביב זה על ידי הכנסת פונקציות ענישה עבור המצבים שאינם הגיוניים, אך זה לא כל כך נוח למשתמש סופי שמתכנת את הבעיה שלו.

D-Wave ממשיכה לשדרג את הפותרים הללו והכריזה לפני זמן קצר על שדרוג נוסף בפותר ה-CQM המציג שיפורים מתמדתים מהפותרים BQM ו-DQM על ידי הצגת התשובה הטובה ביותר ב-80% מהבעיות שנבדקו סה”כ 2045 בעיות. D-Wave שיחררה הצהרת עיתונות המכריזה על הפיתוח הזה, שזמינה כאן. הם גם הפריסו דוח טכני על המבחן הזה שניתן לראות כאן.

Never miss breaking news – sign up now to be notified!

Leave a Reply

Trending

%d bloggers like this: