אלגוריתמים היברידיים שבוצעים בחישוב השתמשות בשני סוגי מחשבים, קוונטיים וקלאסיים, שעובדים ביחד, הם די נפוצים. אלגוריתמים כמו QAOA (Quantum Approximate Optimization Algorithm) או VQE (Variational Quantum Eigensolver) עובדים על ידי הרצת חישובים באופן יטבתי למהלך רבים של סיבובים באמצעות העברת נתונים בין המעבדים הקלאסיים והקוונטיים. להבחנה נוספת, התהליך הקלאסי יספק פרמטר או יותר לכל סיבוב, אשר המעבד הקוונטי יעריך באמצעות המעגל הקוונטי הזהה.

בהתחלה, הפלטפורמות הקוונטיות חוויו את הפעולה בצורה אינפקטיבית מאוד להתמודד עם סוג זה של אלגוריתם, משום שבכל פעם שהתחיל חישוב עם פרמטר חדש, הפלטפורמה הקוונטית הייתה צריכה להקומפל את המעגל מחדש ורק אז המשימה הייתה נטענת לתוך תור המעבד הקוונטי. אם למישהו היה משימה שדורשת מאות או אלפי סיבובים, זה היה יקח המון זמן כדי להשלים.

Rigetti עבדה על הבעיה הזו במשך זמן רב והציעה יכולת הנקראת קומפילציה פרמטרית ב-2019 שאפשרה לקומפות את המעגל פעם אחת, לשמור על התוצאה במטמון, ולאז הפעיל להפעיל הרבה תוצאות שונות של המעגל מבלי לדרוש קומפילציות נוספות, במידה והמערכת הפועלת מספקת פרמטר חדש לביצוע. תכונה זו יכולה לספק האצה עצום עבור אלגוריתמים וריאציונליים היברידיים.

Amazon Web Services הכריזה לפני זמן קצר כי היא מספקת כעת את התכונה הזו ללקוחות המגיעים למעבדי Rigetti דרך Amazon Braket. הם גם מחילים שיטות אחרות למיזוג זמני הרצת המשימות, כולל הבטיחות שכל איטרציה חדשה של האלגוריתם תונח בראש תור המעבד הקוונטי, שימוש באחד ממרכזי המידע של AWS באזור מפרץ סן פרנסיסקו הפיזית קרוב למכונת Rigetti בברקלי כדי להפחית את העיכובים בהעברה, והטמעת אופטימיזציות תוכנה תדידותיות במבני המערכת הכוללים. כתוצאה מכך, הם מדווחים על שיפור בביצועים של פי 10 עבור משימות מעיבוד היברידיות קלאסיות/קוונטיות מסוימות שמשתמשות בתכונה זו עם מכונות Rigetti.

בנקודה זו, רק למערכות Rigetti המחוברות ל-Amazon Braket יש את התכונה הזו. אך בעתיד, אנחנו מצפים ש-AWS תעבוד ליישם אותה עם המעבדים הרבים האחרים שהם תומכים בהם. AWS פרסמה דוגמה לאיך ניתן להשתמש ביכולת זו בדף אינטרנט הנמצא כאן.

Never miss breaking news – sign up now to be notified!

Leave a Reply

Trending

%d bloggers like this: