המימון נמסר תחת הודעת תוכנית בשם “אפשרים מדעיים של תקשורת קוונטית הניתנת להתרחבות” שתספק סה”כ עד 24 מיליון דולר לפרויקטים שיכולים להימשך עד שלוש שנים. הפרויקטים שנבחרו הם כלם מאמצים שותפות בין מעבדה לאומית של משרד האנרגיה של ארצות הברית ושני או שלושה אוניברסיטאות. הפרויקטים שנבחרו הם כדלקמן:

InterQnet: גישה משותפת מגוונת לעיצוב של רשתות קוונטיות שניתן להרפות בראשות מעבדת ארגון הלמדה הלאומית, תוך שותפות עם אוניברסיטת נורת’ווסטרן, אוניברסיטת שיקגו, אוניברסיטת אילינוי-אורבנה-שמפיין, ומעבדת אצל אצל מעבדת התאוצה הלאומית פרמי.

Advanced Scalable Quantum Networks for Science Discovery בראשות מעבדת אצל מעבדת התאוצה הלאומית פרמי, תוך שותפות עם מכון טכנולוגיה שבקליפורניה, אוניברסיטת אילינוי-אורבנה-שמפיין, אוניברסיטת נורת’ווסטרן, ומעבדת ארגון הלמדה הלאומית.

PiQSci – ביצועים משולבים לרשתות קוונטיות הניתנות להרפות בראשות מעבדת אוק רידג’ הלאומית, תוך שותפות עם אוניברסיטת מסצ’וסטס-אמהרסט, אוניברסיטת אריזונה, ואוניברסיטת מדינת אריזונה.

כל אחד משלושת הפרויקטים הללו יצטרך לסיים מו”מ עם משרד האנרגיה של ארצות הברית לפני שהמימון יועבר. מידע נוסף זמין בהכרזת הפרסים בקשר לכך. הודעת התוכנית זמינה כאן. ורשימת בחירה למו”מ לקבלת הפרסים זמינה כאן.

Never miss breaking news – sign up now to be notified!

Leave a Reply

Trending

%d bloggers like this: