שתי החברות שבהן מרכז המנהל שלהן באוסטרליה תשתפו יחד בשני פרויקטים במימון ממשרד המדען הראשי של ניו סאות’ ויילס (NSW) האוסטרלי ובפרויקט אחד ממשרד מחקר צבא ארצוארה. בכל מקרה, Diraq תפתח ותספק גישה לחומרת קיוביט סיליקון המבוססת על סיבוב, ו-Q-CTRL תספק את פתרון התוכנה לאינפרהסטרוקטורה הקוונטית כדי למקסם את יכולת החומרה לסוף המשתמש. המענקים האוסטרליים מ-NSW התקבלו מתוך תוכנית הקרנות מסחר הקוונטים (QCCF) שמתכוונת לסייע בקידום טכנולוגיות שנמצאות כיום ברמות גוטרות טכנולוגיה (TRL) בין ה-TRL 3-7. מענקי QCCF יכולים להיות בטווח של 200 אלף דולר אוסטרלי עד 4 מיליון דולר אוסטרלי ($ 127,000 עד 2.55 מיליון דולר אמריקאי) והכספים יושמעו במשך 36 חודשים.

הפרויקט האוסטרלי הראשון מוביל Diraq עם מענק בסכום של 3,004,551 דולר אוסטרלי ($ 1.9 מיליון דולר אמריקאי) ומטרתו לאפשר ל-Diraq למסחריין את המוצר הראשון שלה – מעבד בעל 10 קיוביטים באפשרות הגישה אליו דרך הענן למשך שלוש שנים. הפרויקט האוסטרלי השני מוביל Q-CTRL עם מענק בסכום של 2,342,202 דולר אוסטרלי ($ 1.5 מיליון דולר אמריקאי). פרויקט זה ייצור שירות חישוב כמותי/קלסי היברידי עבור הסקטור הפיננסי. הוא ישתמש בטכנולוגיית כיבוש שגיאות של Q-CTRL כדי להסיר שגיאות ולספק תשובות אופטימליות ושימושיות יותר לסוף המשתמשים.

מידע נוסף אודות המענקים האלו זמין בהצהרת עיתונאות שסופקה על ידי שתי החברות וזמין כאן, וגם בסקירת פרויקט QCCF ובהודעת פרויקט שסופקה על ידי ממשלת NSW, זמינה כאן.

Never miss breaking news – sign up now to be notified!

Leave a Reply

Trending

%d bloggers like this: