ריגטי קומפיוטינג היא אחת מהחברות הכמעט היחידות בתחום הקוונטי שבנתה מפעל יצור ציוד חדש בסגנון מחצבה חצבים לבניית הציוד שהם זקוקים לו למערכותיהם. חברות אחרות השתמשו במעבדות נקיות באוניברסיטטאות או במעבדות נקיות אחרות או חתמו עם מפעל חברות חצבים ראשיות כמו GlobalFoundries כדי להזמין את החצבים שלהם. החברה הזו הזמינה מפעל זה, שהם קוראים לו Fab-1 ושמו בפרימונט, קליפורניה, בשנת 2016. הם השתמשו בו לבניית מספר דורות שונים של החצבים שלהם. אחת מהיתרונות שהם מציינים בגישה הזו היא שהיא מאפשרת להם להשיג זמני תגובה הרבה יותר מהירים כאשר הם בונים גרסה פרוטוטיפית של עיצוב חדש. בספטמבר שנה שעברה, החברה הודיעה על תוכנית להרחבת המפעל הזה כדי להוסיף 5,000 רגל מרובעת שתכפיל כמעט את גודלו.

אך הפעלת מין זה של מתקנה יכולה להיות יקרה, כך שבשנים האחרונות, ריגטי החלה בשקט להשתמש בו לבניית חצבים סופר-מובילים לארגונים אחרים, כולל המעבדה למחקרים של חיל האוויר (AFRL), אוניברסיטת פרדיו ומעבדת פרמי. זה עוזר לשפר את השימוש בציוד ולהביא הכנסה נוספת מעבר למגוון הצעות הקוונטום הראשיות שלהם.

בהכרזה האחרונה ביותר זו, ריגטי זכתה בחוזה IDIQ לספק שירותי מפעל ל-AFRL למשך חמישה שנים. AFRL תקנה מריגטי התקנים כגון מעגלי אינטגרציה קוונטיים (QuICs), מגברי מצב קוונטיים מוגבלים, רכיבי מיקרוגל מקרוגניים ו-9Q QPUs ש-AFRL תשתמש בהם בחקר החישובים הקוונטיים ורשתות הקוונטים. למרות שהתנאים הבסיסיים הם “לא מוגדרים”, החוזה הזה יסייע לפורמליזציה של היחסים ויקל על ריגטי לתכנן.

פרטים נוספים זמינים בהודעת עיתון שפורסמה באתר ריגטי כאן.

Never miss breaking news – sign up now to be notified!

Leave a Reply

Trending

%d bloggers like this: