נסגרו שני עסקאות מימון קוונטיות חדשות לאחרונה, Nanofiber Quantum Technologies Inc. (NanoQT) גייסה 8.5 מיליון דולר, ו-ColibriTD שבסיסה בפריז סיימה גיוס בסכום של 1 מיליון יורו (1.6 מיליון דולר אמריקאי). המקור לשני העסקאות היה הון סיכון.

המימון מתמקד ב-NanoQT בפיתוח חומרה לחישובים קוונטיים הניתנת לחיבור על פי טכנולוגיית דינמיקת הקוונטים בחורף הננו. יחידת העיבוד הקוונטית (QPU) של החברה משתמשת באטומים נייטרליים ופוטונים כאיוותים שיכולים לעבד ולאחסן מידע קוונטי ולתקשר עם QPU נוספים. התוצאה היא נתינה גדולה יותר מאשר בשיטות היישום המסורתיות. לפי ד”ר מסאהי הירוסה, המנכ”ל והמייסד המשותף, “עם המימון, המטרה הראשית שלנו היא לפתח את QPU הפוטנציאלי שלנו עבור מכשירי חזרה קוונטיים, המהווים חדשנות שעדיין לא נראתה בשוק.” NanoQT מתכננת להאיץ את מחקרה ופיתוחה, למשוך טלנט מארצות הברית ויפן, ולשתף פעולה עם אקדמיה ותאגידים פרטיים. בין המשקיעים בסביבה זו היו Phoenix Venture Partners (PvP) בארצות הברית והחברות JAFCO Group Co Ltd, SPARX Group Co Ltd, Keio Innovation Initiative, Inc. (KII) ו-Waseda University Ventures (WUV) מיפן. מדובר בהשקעה כפולה ל-NanoQT בתוך פחות משנה (ראו את המבצע “Nanofiber Quantum Technologies מקבלת השקעה ונציבת ברוז’ יפנית בסך 200 מיליון ין (1.5 מיליון דולר אמריקאי)”). הודעת עיתון עם מידע נוסף אודות ההשקעה הזו זמינה כאן.

ColibriTD סגרה גם היא סביבת גיוס קרנות בסך 1 מיליון יורו (1.6 מיליון דולר אמריקאי), בהובלת קרן Earlybird-X של Earlybird Venture Capital, עם השתתפות קבוצת משקיעים מלמעלה. צוות החוקרים של ColibriTD כולל אקדמאים מובילים ושותפים בתעשייה, ויש להם מטרה לספק את הפלטפורמה הראשונה בעולם לקוונטים כשירות שעובדת על מחשבים קוונטיים קיימים ורועשים. המימון יאפשר ל-ColibriTD להאיץ את פיתוח הפלטפורמה, מה שיהפוך את החישובים הקוונטיים לזמינים אוניברסלית לעסקים בתחום רחב של תעשיות כמו תעשיית הרכב, תעשיית האווירונוטיקה והבריאות. המימון יחזק גם את השותפויות בתחום החומרה והאקדמיה וירחיב את האסטרטגיה של ColibriTD לקוד מקור פתוח. ניתן למצוא מידע נוסף אודות מימון הזרע ב-ColibriTD כאן.

Never miss breaking news – sign up now to be notified!

Leave a Reply

Trending

%d bloggers like this: