בקונגרס העולמי לקוואנטום היום, IonQ הודיעה על שני מעבדי קוואנטום מותקנים בארון מיועדים בראש ובראשונה להתקנה במקום כחלק מהרחבת קו המוצרים שלה. מעבדים אלו עוצבו כך שיהיה ניתן להתאים אותם לתשתית מרכזי המידע הקיימת ולהתקין אותם ולשולבם במערכות החישוב הקלסיות של ארגונים. באמצעות מערכות אלו, IonQ מאמינה שלקוחותיה יוכלו להשיג יתרון קוואנטי מעל גישות קלסיות לבעיות מסוימות בשנתיים הקרובות.

המערכת הראשונה נקראת IonQ Forte Enterprise, והיא מציינת את הביצועים שלה בעזרת המדד #AQ35 לעומת המערכת הקודמת IonQ Forte בדור קודם עם מדד #AQ29. אחד ממטרותיה של IonQ בתוכניות הפיתוח היא להמשיך להפחית את דיוקנו של המערכת כך שתהיה ניתן להתאימה בקלות רבה למרכזי מידע קיימים ולהפחית את עלויות המערכת. IonQ Forte Enterprise מציעה דיוקן שגובהו כ-40% פחות מהדור הקודם (לפי התמונה, מדובר בכ-8 לוחות ארונות בגובה 48U). המערכת מכילה כ-35 קיוביטים פיזיים ומספקת מדדים איכותיים מאוד עם זמני T1 יעדיים בין 10-100 שניות, זמן T2 של כ-1 שנייה, רעשי שער יחיד בפחות מ-0.02%, רעשי שער זוגי בשער בפחות מ-0.4%, ושגיאות SPAM של פחות מ-0.5%. IonQ כיום מקבלת הזמנות למערכת זו עם צפי למסירות בשנת 2024.

המערכת השנייה נקראת IonQ Tempo ויש לה מטרת ביצוע IonQ יעד #AQ64. IonQ תמשיך במאמצים להפחתת הגודל וכאוכלוסייה צפויה של מערכת זו לכלול 64 קיוביטים פיזיים שמוצרם ב-3 לוחות ארונות, ובכך תציע ירידה של כ-68% בגודל הפיזי ביחס ל-IonQ Forte Enterprise. מטרת המערכת הזו היא השימוש המסחרי ביישומים קוואנטיים שיתפנו מיותרו, והחברה מספקת תפוקה מטרתית בשעות הפעלה של 95%. IonQ כמו כן מקבלת הזמנות למערכת זו עם תוכניות לספק אותם בשנת 2025.

IonQ הצביעה כי מערכות אלו יתנו בכולן במתקני הייצור החדשים שלה בסיאטל שיתחילו את הפעולה בקרוב. כבר התעסקה החברה בהשמת 50 אנשים במיקום זה ותקיים קו ייצור סטנדרטי לבניית מערכות אלו. כמו כן, הם כבר קיבלו הזמנות ראשונות לשני מערכות, ה-IonQ Forte Enterprise וה-IonQ Tempo מ-QuantumBasel כחלק מהעסקה שהכריזו עליה ביוני.

IonQ הוציאה דו”ח לעיתונות המכריז על שתי המערכות (כאן). בנוסף, הם יצרו דף אינטרנט עבור מערכת IonQ Forte Enterprise (כאן), עוד דף אינטרנט עבור מערכת IonQ Tempo (כאן), ופרסמו טבלה המשווה בין המאפיינים של מערכותיהם השונות (כאן).

ההודעה האחרונה של IonQ היא כי הם זכו בהזמנה בשווי 25.5 מיליון דולר ממעבדת המחקר של חיל האוויר האמריקני (AFRL) להצבת שתי מערכות חישוב קוואנטיות על בסיס בריום שלאמצו במסגרת מחקר ופיתוח של רשתות קוואנטיות במיקום של AFRL ברומה, ניו יורק. זאת המשך להזמנה בשווי 13.4 מיליון דולר שהם זכו בה בשנה שעברה לספק גישה למעבדי הקוואנט השוקלים של IonQ ולפיתוח אלגוריתמים ויישומים קוואנטיים. הודעה נוספת בנושא זה תתפרסם באתר האינטרנט של IonQ (כאן).

Never miss breaking news – sign up now to be notified!

Leave a Reply

Trending

%d bloggers like this: