אזור שני בארצות הברית זוכה להכרזה כמרכז טכנולוגי לטכנולוגיה קוונטית. קבוצת טכנולוגיית בלוך, בראשות תחנת הקוונטים של שיקגו (CQE), נבחרה להשתתף כחלק מהשלב הראשון של תוכנית מרכזי הטכנולוגיה בארצות הברית בהתאם לחוק הצ’יפים והמדע. תחנת הקוונטים של שיקגו כוללת חברי אוניברסיטות ומעבדות ממשלתיות, כולל את אוניברסיטת שיקגו, מעבדת אנרגיה של משרד האנרגיה האמריקאי במעבדת ארגון הלאומית למעבר מהיר של חלקיקים ומעבדת אורבנה-שמפיין של אוניברסיטת אילינוי, אוניברסיטת ויסקונסין-מדיסון ואוניברסיטת נורת’ווסטרן. CQE גם עוברת שותפות עם חברות תעשייה, ארגונים ללא מטרת רווח רבה, ושותפים אזוריים רבים, כולל את אוניברסיטת אילינוי בשיקגו, אוניברסיטת מדינת שיקגו, משתמשי תעשייה גדולים, וחברות סטארט-אפ כמו EeroQ, qBraid, memQ, Infleqtion, QuantCAD ו-Great Lakes Crystal Technologies.

סך הכל הוכרזו 31 אזורים כמרכזי טכנולוגיה בשמונה קטגוריות טכנולוגיות שונות. בנוסף לאזור שיקגו, נבחר גם את קולורדו כמרכז טכנולוגי לטכנולוגיה קוונטית. מתוך 31 האזורים שנבחרו לשלב 1, המנהלת הפיתוח הכלכלי של משרד המסחר האמריקאי תבחר 5-10 מרכזי טכנולוגיה להמשך לשלב 2 לקבלת מענקי היישום בסכומים של כ-50-75 מיליון דולר.

מידע נוסף זמין בהודעת עיתונות מתחלקת של תחנת הקוונטים של שיקגו (כאן). כמו כן, דף אינטרנט המסביר את תוכנית מרכזי הטכנולוגיה ניתן למצוא (כאן) וגם דף מידע שסופק על ידי הבית הלבן נגיש (כאן).

Never miss breaking news – sign up now to be notified!

Leave a Reply

Trending

%d bloggers like this: