אטום קומפיוטינג הציגה את מעבד האטום הנייטרלי של הדור הבא, שיכלל 1180 קיוביטים במערך בגודל 1225 מעמדים (35 על 35). המערכת נמצאת כיום בשלבי בדיקה במעבדות של אטום בבולדר, קולורדו, וצפויה להיות זמינה ללקוחות בשנת 2024. מבחינה רבה, המכונה היא התרחבות של מעבד ה-100 קיוביט הקודם שלהם, אך יש בו מספר הבדלים מרכזיים. הבדיקה הגדולה ביותר היא ששינו את סוג האטום הנמצא בשימוש מסטרונטיום ל-איטרביום, והמכונה נבנית למען הנוחות בתפקוד. העיצוב בנוי בתצורת מודולים ומציע הטענה מתמיד של האטומים בזמן אמת כשזה נדרש.

אטום פיתחה אלקטרוניקת בקרה משלה עם FPGA לספק גמישות מרבית. היא תשמור על זמני רוחב רצויים מאוד של כ-40 שניות, כפי שהודיעו בדור המכונה הקודם, אך תכלול גם אפשרות לביצוע מדידות באמצע קרקע, מאפשר עבור בדיקות עם אלגוריתמים לתיקון שגיאות. אף שהם טרם הגיעו אליו, המטרה של החברה היא להשיג תוחלת אחידות של כ-99.5% לשני קיוביטים ולספק התחברות קיוביטים לשכנים הקרובים ולשכנים הקרובים הבאים. לסיום, לפי דיבורי אטום, המכונה היא פועלת רק במצב דיגיטלי ואינה תומכת במצב אנאלוגי. החברה מציינת גם שיש למכונה שטח פיזי נמוך ביחס למכונה עם למעלה מ-1000 קיוביט והיא גם אפקטיבית בצריכת החשמל.

בעת הכתיבה, המכונה ניתנת לתכנות באמצעות Qiskit ו-QASM כממשקי משתמש, עם הפוטנציאל לתמוך בסביבות תכנות נוספות בעתיד. החברה עובדת עם משתמשים מעוסקים בעסקים, אקדמאים וממשלה, כמו Vodafone ו-Entropica Labs, ומצפה שהם יתחילו לעבוד עם המכונה בשנת 2024.

מידע נוסף אודות ההכרזה זמין בהצהרת עיתון מסופקת על ידי אטום קומפיוטינג, אשר ניתן לגשת אליו כאן.

Never miss breaking news – sign up now to be notified!

Leave a Reply

Trending

%d bloggers like this: