הוכרזה הרחבה בשיתוף פעולה בין בואינג, חברת אווירונאוטיקה גלובלית, ובירורי שיקגו הקוונטים (CQE), רשת של מוסדות אקדמאיים ומעבדות לאומיות העוסקות במדע והנדסת מידע קוונטי (QISE) הודיע על שיתוף פעולה המטרה שלו היא לתמוך במדענים בתחילת דרכם, לזרע פרויקטי מחקר חדשים, ולפתח חיישנים ורשתות קוונטיות לדור הבא. השיתוף גם מחדש את השותפות התאגדותית של בואינג עם CQE, שהתחילה ב-2019.

השיתוף כולל השקעה של 3.5 מיליון דולר מצד בואינג, שיכולה לממן סדנאות טכניות, מלגות לסטודנטים במחקר ולחוקרים פוסט-דוקטורט, ופרס לחוקרים יוצאי דופן בתחום של QISE. ההון יתמך גם בפרס בשם פרס בואינג ליוצרי קוונטים, פרס המכיר בחוקרים בתחילת דרכם החוקרתים רעיונות חדשים בתחום QISE. הפרס הושק בשנת 2022 בתמיכה מבואינג וכיהן בכבר עשרה חוקרים עד כה. המטרה של הפרס היא להגביר את התערוכה והכלל בתחום QISE.

האזור של שיקגו הוא מרכז חזק למחקרים קוונטיים וחדשנות, כולל רשת ניסויים של 124 מיילים לקו קוונטי, ארבע מתוך עשרה מרכזי מחקר קוונטי שמקבלים מימון על פי חוק היישוב הקוונטי הלאומי, ואת האקסלרטור הראשון של חברת קוונטים בארץ. הוא קובע גם כמרכז טכנולוגי של הולכי הטכנולוגיה של ארצות הברית לטכנולוגיית הקוונטים יחד עם אזור קולורדו.

הכרזה על השיתוף המורחב והתמיכה של בואינג פורסמה באתר של חילוף שיקגו לקוונטים (כאן).

Never miss breaking news – sign up now to be notified!

Leave a Reply

Trending

%d bloggers like this: